Silikon formierski spożywczy YJS-710 (2kg)

  • Silikon formierski spożywczy YJS-710 (2kg)

Zahamowanie utwardzania - Gumę silikonową utwardzaną przez dodatek mogą hamować pewne zanieczyszczenia obecne na lub w formie do odlewania, co prowadzi do kleistości na powierzchni styku formy lub całkowitego braku utwardzenia w całej formie. Substancje takie jak lateks, gliny siarkowe, określone powierzchnie drewniane, świeżo odlewany poliester, epoksyd lub guma poliuretanowa mogą powodować zahamowanie. Aby ocenić kompatybilność gumy ze stykającą się powierzchnią, zaleca się przeprowadzenie testu na małą skalę. Nałóż niewielką ilość gumy na nieistotny obszar formy. Zahamowanie występuje, jeśli guma pozostaje lepka lub nieutwardzona po upływie zalecanego czasu utwardzania. Aby zapobiec zahamowaniu, zwykle skuteczne jest nałożenie jednej lub więcej warstw klarownego lakieru akrylowego na powierzchnię modelu. Upewnij się, że każdy uszczelniacz jest całkowicie suchy przed nałożeniem gumy.


Nawet przy użyciu uszczelniacza, silikony YJS nie utwardzają się prawidłowo na powierzchniach zawierających siarkę. Jeśli nie jesteś pewien, czy twoja glina zawiera siarkę, przeprowadź mały test kompatybilności przed użyciem na ważny projekt.


Ponieważ każde zastosowanie jest inne, zaleca się przeprowadzenie małego testu, aby określić przydatność tego materiału do twojego projektu, jeśli wątpisz w jego wydajność.


Pomiar i mieszanie - Przed rozpoczęciem pracy należy oddzielnie wymieszać Część A i Część B. Po odmierzeniu wymaganej ilości Części A i B do pojemnika mieszającego (1A:1B objętościowo), dokładnie wymieszaj, upewniając się, że kilka razy zdrapiesz boki i dno pojemnika mieszającego. Guma powinna mieć jednolity kolor bez smug.


Opcjonalnie... Odgazowanie próżniowe - Chociaż nie jest to konieczne, odgazowanie próżniowe pomaga usunąć wszelkie zatrzymane powietrze w płynnej gumie silikonowej. Po wymieszaniu części A i B odgazuj materiał przez 2-3 minuty przy 29 calach rtęci, upewniając się, że pozostawiasz wystarczająco dużo miejsca w pojemniku na rozszerzenie produktu.


Nalewanie - Dla najlepszych rezultatów nalej mieszankę w jednym punkcie na najniższym punkcie pola zbiornika. Pozwól guma się samoniwelować. Jednolity przepływ pomoże zminimalizować zatrzymane powietrze. Jeśli używasz go jako materiału do formowania, płynna guma powinna osiągnąć co najmniej 1/2” (1,3 cm) ponad najwyższy punkt powierzchni modelu.


Utwardzanie - Pozwól gumie silikonowej YJS-715 utwardzać się przez 4 godziny w temperaturze pokojowej (73°F/23°C) przed demontażem.


Utwardzanie cieplne - Czas demontażu można skrócić przez zastosowanie łagodnego ciepła. Na przykład, po wylaniu gumy YJS-715 w temperaturze pokojowej, umieść formę w gorącej szafce lub piecu przemysłowym o temperaturze 140°F (60°C). Spowoduje to skrócenie czasu demontażu odcinka o grubości 1/2” (1,3 cm) do około 10 minut. Uwaga: Czas będzie się różnił w zależności od grubości formy.


Wydajność formy i przechowywanie - Fizyczny okres użytkowania formy zależy od sposobu jej użycia (materiały odlewane, częstotliwość itp.). Odlewając materiały ścierne, szczegóły formy mogą szybko ulegać erozji, podczas gdy odlewając materiały nieścierne (takie jak wosk), nie wpłynie to na szczegóły formy. Przed przechowywaniem formę należy wyczyścić roztworem mydła i dokładnie osuszyć. Formy dwuczęściowe (lub więcej) należy złożyć, a formy przechowywać na płaskiej powierzchni w chłodnym, suchym miejscu.

Charakterystyka płynnej gumy silikonowej
Twardość (Shore A) 10±2
Proporcje mieszania 1:1
Kolor przeświecający
Czas pracy po wymieszaniu (25 °C (77F)) 30-40 minut
Czas utwardzania (25 °C (77F)) 3-4 godziny
Współczynnik lepkości po zmieszaniu (mPa.s) 1500±300
Wytrzymałość na rozdarcie (kg/cm) ≥17
Wytrzymałość na rozciąganie (M.pa) ≥3.5
Wydłużenie (%) ≥650
Skurcz ≤0.1%
Masa składnika A 1 kg
Masa składnika B 1 kg

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Zarejestruj się, zostawiaj opinie o produkcie, zdobywaj Punkty Zwrotne:!
Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • Kod Produktu: 001545  • 278,21 złTagi: mold


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.